Nová generace
čtvrtek, 15. květen 2014 20.46

Svědectví ze škol... aneb zkus to také...

Jirka píše: 

V poslední době se snažím přemýšlet jak přinést Evangelium do své školy. V hodině Informatiky jsem dostal příležitost připravit si prezentaci na volné téma a já přemýšlel... O čem bych tak mohl udělat prezentaci? Napadlo mě, že vlastně můžu udělat o Evangeliu.

 

Brouzdat jsem po internetu a hledal inspiraci co bych dal do té prezentace a hlavně na jaké vlastně zvolit téma. Tak jsem se dostal až na stránky NG, kde jsem našel možnost podpory od koordinátorů. Neváhal jsem a napsal Otovi a poprosil ho o pomoc s prezentací. Potom, co jsme si krátce zatelefonovali jsem požádal jednoho kamaráda ze sboru jestli by mi nepomohl s tvorbou prezentace... Slovo dalo slovo a tak jsme jednu neděli po shromáždění začali pracovat. Jako téma jsem vybral křesťanství, a co do obsahu jsme to tak nějak ořezaly, aby se to vlezlo do parametrů daných učitelem. Znamenalo to maximálně pět snímku, celkově do pěti minut délky.

A tak jsme to ořezaly na to úplně základní pojmy:

  • Co je křesťanství
  • Co není křesťanství
  • Ježíš Kristus – Kdo je ?
  • Jak jsem uvěřil
  • Příběh – O tom jak v USA chtěly uspořádat debatu Agnosticismus vs. Křesťanství Zamyšlení – video "Proč to musí být tak těžké (Mike Donehey)" ze stránky www.kristusjezis.cz

A jak pomalu se blížil den prezentovaní tak jsem měl víc a víc strachu a pochybností. Požádal jsem o modlitby a modlil se a jak jsem přišel na řadu tak jsem měl trošku trému, ale díky Bohu jsem to zvládl. Když prezentace skončila, měl jsem debatu s učitelem, jestli je Bůh spravedlivý a já jsem mu začal vysvětlovat že je spravedlivý. Pak se přidal spolužák a začal vykládat jak církev okrádá lidi o peníze a jak jsem mu to začal vysvětlovat tak tu debatu učitel ukončil a oznámkoval mou práci. Tím to skončilo. 

Akorát mě mrzí, že to viděla jen část třídy. Polovina třídy byla totiž zrovna na praxi. Věřím a doufám, že Bůh bude jednat na mé škole a budu se za to modlit.

Chtěl bych tímto povzbudit ostatní:

Nebojte se! A pokud máte příležitost, tak zasévejte to dobré semeno.

Bůh vám žehnej vám i lidem kolem vás.

Čau Čau Jirka

 

PS: Jako inspiraci přikládám tuto prezentaci k mému svědectví pro vás.

Naposledy změněno čtvrtek, 15. květen 2014 21.40
Ota Faldyna

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Jste zde: Domovská stránka